
| Operating System: | Android 11 |
| Display Size: | 6.51 Inch |
| Display Type: | |
| Resolution: | 720 x 1600 Pixels |
| SIM Count: | Dual |
| CPU: | |
| RAM: | 4 GB |
| Internal Memory: | 128 GB |
| Memory Card Slot: | MicroSDXC |
| Fingerprint: | Side mounted |
| Front Camera: | 16 MP |
| Rear Camera: | 50+2+2 MP |
| Battery Type: | Non-Removable Li-Po |
| Battery Size: | 5000 mAh |
| Fast Charge: | Yes - 18W |
| Charger Compatibility: | USB Type-C |
| Inputs - Outputs: | Wifi, Bluetooth, GPS, USB |
| Color: |