
| Operating System: | Android 11 |
| Display Size: | 6.7 Inch - Super AMOLED plus, 120Hz |
| Resolution: | 2400x1080 Pixels |
| SIM Count: | Dual |
| CPU: | Snapdragon 778G 5G - Octa Core 4x2.4 GHz 4x1.8 GHz |
| RAM: | 8 GB |
| Internal Memory: | 128 GB |
| Memory Card Slot: | MicroSDXC |
| Fingerprint: | Side Mounted |
| Front Camera: | 32 MP |
| Rear Camera: | 64+12+5 MP |
| Battery Type: | Non-Removable Li-Ion |
| Battery Size: | 5000 mAh |
| Fast Charge: | Yes - 25W |
| Charger Compatibility: | USB Type-C |
| Inputs - Outputs: | Wifi, Bluetooth, GPS, USB |
| Dimension: | 76.4Wx164.2Hx7.4D mm |
| Weight: | 0.173 Kg |
| Color: | Black |